Procedura uzyskania kredytu gotówkowego

Posted by inwestor on Wed, Sep 10 2014 08:50:00

Opiszemy w tym artykule jak krok po kroku otrzymać kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy konto od co najmniej kilku lat. W naszym scenariuszu na to konto każdego miesiąca wpływa wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, wysokości co najmniej 3500 złotych. Taki klient po pewnym czasie w zakładce oferta dla ciebie, lub innej podobnie zatytułowanej może odnaleźć propozycje banku, który oferuje mu kredyt gotówkowy, kartę kredytową lub możliwość uruchomienia lokaty na ciekawych warunkach. Nas interesuje kredyt gotówkowy. Aby przekonać się na jakich warunkach można go otrzymać, należy kliknąć w informacje o nim. Oferty banków znajdują się na tutaj - wejdź i sprawdź.

W bankowej wiadomości otrzymaliśmy kilka ważnych informacji. Pierwsza z nich dotyczy czasu trwania promocji. Jest to czasu, przez który oferta będzie dla nas aktualna. Po tym czasie warunki mogą zmienić się na standardowe, najczęściej znacznie gorsze od tych indywidualnych. Pozostałe informacje, które mogą, ale nie muszą się znajdować w wiadomości to wysokość oprocentowania. Wiele banków odchodzi od informowania o nim, w zamian oferując możliwość skorzystania z kalkulatora online, w którym obliczymy wysokość rat dla kredytu w podanej wysokości i po wybraniu interesującej nas liczby lat. Jeżeli uzyskana oferta spełnia nasze oczekiwania, należy poszukać przycisku złóż wniosek, lub innego, zatytułowanego podobnie. Po jego wybraniu przejdziemy do wypełniania formularza o udzielenie kredytu.

Pola, które będziemy mieli do wypełnienia w pierwszym etapie są standardowe i najczęściej obejmują wprowadzenie naszych danych osobowych i adresowych. W przypadku niektórych banków pola mogą być już domyślnie wypełnione danymi, które podaliśmy przy zakładaniu konta. Jeśli coś się zmieniło – np. adres zamieszkania czy numer dowodu osobistego, należy w formularzu dokonać odpowiednich zmian. Akceptujemy tę stronę i przechodzimy do wypełniania kolejnej. Na niej będziemy musieć wpisać interesującą nas sumę kredytu gotówkowego. Mamy także możliwość wskazania liczby rat, oraz dnia spłaty. Może to być na przykład dzień, w którym otrzymujemy wynagrodzenie za pracę. Można również wskazać we wniosku, czy raty mają być pobierane automatycznie z konta, czy będzie spłacać kredyt ręcznie. Polecamy to pierwsze rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacjach, kiedy na naszej głowie znajduje się wiele codziennych i zawodowych obowiązków. Automatyczna spłata rat kredytu gotówkowego jest obecnie standardem w większości banków, a klienci korzystający z tego mechanizmu są bardzo zadowoleni oferowaną przez niego wygodą.