Kredyty w złocie

Posted by inwestor on Thu, Sep 04 2014 09:54:00

Kredyty w złocieZłoto, już od samego początku istnienia ludzkiej cywilizacji, stanowi bardzo dużą wartość. Jako kruszec, złoto przez wiele dekad traktowano jako główny środek płatniczy. Najlepsze wieki swojej potęgi i wpływu, złoto powiedzieć można ma już sobą, ale także po dziś dzień, złoto jest nadal uznawane za symbol stabilności i gwarancji trwałości. Zaskoczeniem, być zatem nie powinno, że także i lokaty bankowe uruchamiane są właśnie w złocie. Pokusa, jest to niemała; nietrudno zrozumieć, jak wieki potencjał niesie ze sobą klasyczne, ponadczasowe złoto jako kruszec, który nigdy nie ulegnie ani zniszczeniu, ani przedawnieniu. Złoto, zawsze posiada niezmienną wartość, w przeciwieństwie do walut, które święcą tryumfy i znikają bezpowrotnie, tak niespodziewanie, jak nagle się pojawiły. Niemniej jednak, wielki zysk i interesujący potencjał, to także i równie duże ryzyko poniesienia strat, w przypadku, gdy nie wszystko potoczy się zgodnie z planem.

O tym, że czasem faktycznie nawet tam, gdzie do czynienia mamy ze złotem coś może pójść nie tak, przekonali się klienci, którzy zdecydowali się powierzyć swoje zaufanie w parabank, o którym głośno było ostatnimi czasy w mediach. Nawet najbardziej obiecująca oferta proponowana przez najbardziej chociażby profesjonalnie prezentujący się parabank, nie jest niestety gwarancją ochrony: ani klienta, ani jego pieniędzy. Czujność, zachować należy w absolutnie każdej chwili i w każdej sytuacji. Szczególnie zaś, ogromnej uwadze i udziałowi nie tylko stanom euforycznym, co twardemu rozsądkowi, podlegają oferty, które wyróżniają się największym poziomem i zawierają w sobie różnego rodzaju obietnice, które pozornie, zdają się bardzo kuszące, ale kiedy przyjrzeć zdołamy się im z bliska i nieco zdystansować, dostrzec można pewne, niewidoczne dotąd w tak znacznym stopniu nieścisłości. Obietnice parabanków mogą się od siebie różnić, ale znakomita większość z nich, powiela się, jak chociażby: wysokie oprocentowanie praktycznie przez cały okres trwania lokaty, zabezpieczenie zysku poprzez w całości uruchomienie lokaty w złocie oraz także sam fakt, że firma która oferowała tak korzystne warunki trwania lokaty była parabankiem. Parabank, jest organizacją, na którą, w przeciwieństwie do banków, Komisja Nadzoru Finansowego nie ma wpływu. Podczas gdy KNF nie jest w stanie kontrolować działań parabanków i nie może ona pomóc klientom nieuczciwych parabanków, wskazane jest zachować tak naprawdę szczególną ostrożność.

Inwestowanie w złoto, jest ryzykowne, ale niesie ze sobą bardzo duży potencjał. Dlatego też, najrozsądniej jest, kiedy inwestowania w złoto podejmuje się tak naprawdę przede wszystkim ten, kto swobodnie lawiruje w środowisku finansów i doskonale znane są mu takie zagadnienia, jak finanse i lokowanie kapitału. W ten sposób, zwiększamy w znacznym stopniu nasze szanse na uniknięcie pozostania kolejnym nazwiskiem w kronikach poszkodowanych i oszukanych przez parabanki.