Finanse firmowe

Posted by inwestor on Wed, May 13 2015 11:05:00

Każdy przedsiębiorca aby jego firma dobrze się rozwijała, musi mieć do tego odpowiednie narzędzia. Nie można sobie wyobrazić współczesnego przedsiębiorcy, który w dzisiejszych czasach nie ma swojego konta w banku. Obecnie banki mają bardzo szeroką propozycję dla firm i przedsiębiorstw, oferując im różnorodne produkty finansowe, dopasowane do różnych potrzeb. Oferta jest do nich ściśle dopasowana, by zawsze mieli dostęp do swojego konta i jego narzędzi. Obecnie banki oferują konta, do których klient ma dostęp 24 godziny na dobę, co dla każdego jest sporym atutem. Banki są bardzo różnorodne, dlatego warto porównać je ze sobą i wybrać najkorzystniejszą ofertę produktów finansowych dla firm. Można skorzystać z popularnych rankingów internetowych, w których zestawione są wszystkie aktualne oferty i porównane ze sobą pod względem opłat i korzyści wynikających z takich produktów. Są to bardzo wiarygodne porównywarki, które są tworzone na podstawie opinii użytkowników danych produktów.

Konta firmowe

Podstawowym produktem bankowym dla firm, jest konto firmowe. Konto te może założyć każdy właściciel firmy małej i dużej, który może to udokumentować. Obecnie w większości banków nic się nie płaci za używanie i zakładanie takiego konta. Konta firmowe są bardzo rozbudowane. W bardzo prosty sposób można zrobić przelew z takiego konta, także istnieje możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych. Na kontach tych nie ma praktycznie żadnych opłat. Nie płaci się za wyciąganie pieniędzy z konta w bankomatach, za robienie przelewów, za sprawdzanie salda. Do konta firmowego jest wydawana karta płatnicza, którą można płacić w sklepach i wybierać pieniądze z bankomatów.

Kredyty na rozwój firmy

Bardzo popularne obecnie są kredyty na rozwój firmy. Można je wziąć po to, by móc rozwinąć swój interes. To bardzo atrakcyjne oferty, bo dzięki nim można znaleźć pieniądze na reklamę własnej działalności, na towar, czy przystępną lokalizację. Kredyty firmowe są oprocentowane, dzięki temu bank zarabia na takiej transakcji. Można taki kredyt wziąć na dowolną kwotę, w zależności od historii kredytowej i możliwości finansowych. Zazwyczaj pierwszy kredyt na rozpoczęcie działalności firmy, nie jest na bardzo dużą kwotę. Ale każdy kolejny, opiewa na większą kwotę niż poprzedni, o ile poprzedni był spłacany w terminie i bez żadnych problemów. Każda firma ma także możliwość zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego w trakcie działania firmy. Kredyt ten bierze się po to, by bardziej rozwinąć istniejący już biznes. By zainwestować w nowoczesny sprzęt czy meble, potrzebne do biura. Banki bardzo chętnie udzielają takich kredytów, bo mogą na nich sporo zarobić.

Karta kredytowa

Każdy kto ma firmę i zakłada konto w danym banku, może się też postarać o kartę kredytową. Początkowo limit na takiej karcie nie jest zbyt wysoki, ale z czasem będzie on zwiększony. Klient może korzystać z karty w dowolnym celu i czasie. Ma na niej stale dostępne środki, które jednak musi spłacić w terminie, inaczej zostaną mu naliczone odsetki karne. Trzeba to wziąć pod uwagę, zakładając kartę kredytową w banku. Jednak karta kredytowa może się zawsze przydać, więc nawet jeśli nie zamierza się z niej cały czas korzystać, warto ją nosić w portfelu cały czas. Karty kredytowe dla firm, mają atrakcyjne oprocentowanie, co jest bardzo istotne. Limity na nich są dużo wyższe, niż w przypadku kart kredytowych dla klientów indywidualnych, ponieważ wszystkie obecne firmy mają większe możliwości finansowe i dlatego są bardziej wiarogodne.