Dobrze przemyśl na co chcesz przeznaczyć kredyt gotówkowy

Posted by inwestor on Wed, Apr 26 2017 08:42:00

Zaciągając kredyt gotówkowy dokładnie przemyślmy to na co chcemy go przeznaczyć. Dobrze jeżeli zakup który chcemy w ten sposób sfinansować był potrzebną i ważną dla nas inwestycją, dzięki której pomnożymy swój majątek. Starajmy się nie zaciągać kredytu tylko po to aby przeznaczyć go na bieżące wydatki czy też załatanie dziury w domowym budżecie. Jeżeli jest taka możliwość starajmy się szukać innego rozwiązania, to sprawdź oferty na ekredytowymarket.pl/.

Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie brakowało gotówki, na zakup sprzętu, remont mieszkania czy też wymarzone wczasy z rodziną. Niektórzy w takich sytuacjach decydują się na kredyt gotówkowy i w taki sposób spełniają swoje marzenia czy też realizują plany. Wielu jednak rezygnuje z wakacji czy kupna nowego sprzętu ponieważ nie chcą się zadłużać i boją się że jeden kredyt może pociągnąć za sobą drugi kredyt co znacznie pogorszy ich sytuację finansową, bo pamiętajmy, kredyt należy spłacać. Z tego też względu wiele osób decyduje się na zaciągnięcie tego rodzaju kredytu wcześniej dokładnie analizuję tą decyzję oraz to czy kredyt jest najlepszym a zarazem jedynym rozwiązaniem. Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego musimy pamiętać o tym, że odsetki od pożyczonych pieniędzy SA zazwyczaj jednym z głównych źródeł dochodów banku. Inaczej mówiąc kupując coś na kredyt zawsze zapłacimy więcej niż w przypadku kiedy finansowalibyśmy ten zakup z własnych środków. Jednak nie zawsze jest złym, rozwiązaniem.

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki jest uzasadniona jeżeli w ten sposób możemy faktycznie dokonać istotnych i ważnych dla nas inwestycji. Opierając się tylko i wyłącznie na własnych środkach finansowych z pewnością większość z naszych planów będziemy mogli zrealizować dopiero po wielu długich latach oszczędzania. Do takich planów należy przede wszystkim kupno mieszkania czy tez budowa domu. Być może okres gromadzenia pieniędzy byłby na tyle długi, że dobra jakie chcielibyśmy kupić po zgromadzeniu określonej pieniędzy po czas mogą już okazać nam się nie potrzebne. Większe mieszkanie czy też dom z ogrodem, zazwyczaj jest marzeniem młodych ludzi którzy zakładają rodziny i powiększają ją, po kilkunastu czy tez nawet kilkudziesięciu latach dzieci mogą się wyprowadzić a duże mieszkanie oraz dom z ogrodem okaże się być już nie potrzebny. A zatem jeżeli przed osiągnięciem 30 roku życia nie będziemy dysponować takimi środkami aby móc samodzielnie kupić mieszkanie, ale posiadamy stałe źródło dochodów możemy zdecydować się na zaciągnięcie kredytu.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego jest również uzasadniona w sytuacji kiedy planujemy otworzyć własną działalność gospodarczą, a własne oszczędności nie wystarczą nam na własny biznes. Taka decyzja może dać nam szansę na rozwinięcie własnej firmy i być może na szybkie pomnożenie oszczędności.

Na co nie zaciągać kredytu

Kredyt staje się coraz bardziej popularny i korzysta z niego coraz więcej osób, głównie z uwagi na to, że nie możemy liczyć już tak jak kiedyś na pożyczkę od znajomych czy też rodziny. Pamiętajmy zatem o tym, że kredyt to nie tylko plusy, musimy go oddać i to znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Dlatego są sytuacje które mimo tego że kusza nie powinny przekonywać na do zaciągania jakiegokolwiek kredytu. Do takich sytuacji zaliczyć możemy między innymi przeznaczanie pożyczki na bieżące wydatki. . Decydując się na kredyt starajmy się aby był on przeznaczany na ważną dla nas inwestycję która będzie mogła poprawić naszą dotychczasową sytuację finansową. W innych sytuacja nasza decyzja może stać się błędem i powodować tylko zadłużenia.