Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?

Posted by inwestor on Tue, Oct 01 2019 13:00:54

Konsolidacja pożyczek jest najlepszym i najbardziej odpowiednim sposobem spłaty pożyczek. Jeśli zgromadziłeś długi, dobrym rozwiązaniem może być konsolidacja. Jedyne, co musisz zrobić, to zrozumieć, o co chodzi w konsolidacji. Jest wielu ekspertów, od których możesz zasięgnąć porady. Doradcy pomogą ci w ocenie i walidacji twoich pożyczek.

Konsolidacja pomoże Ci spłacić pożyczki i pozostanie Ci tylko jeden dług do spłaty. Pożyczki gotówkowe są związane z wysokim odsetkiem. Firma konsolidująca najpierw znajdzie sposoby na obniżenie naliczanej stopy procentowej. Pomoże to również uniknąć dodatkowych opłat i obciążeń. Dzięki konsolidacji zadłużenia masz wystarczająco dużo czasu na spłatę pożyczki. Będziesz spłacać według niższego oprocentowania i będziesz mieć więcej czasu oraz zmniejszone miesięczne raty spłat.

Czy możesz pójść do więzienia za niespłacenie pożyczki?

Nie. Pożyczkodawcy wymienią cię jako osobę spłacającą i mogą przesłać twoje nazwisko do agencji regulacyjnej w twoim stanie. Agencja regulacyjna może następnie wysłać twoje imię i nazwisko innym pożyczkodawcom, dlatego nie będziesz mieć dostępu do pożyczek. Zostaniesz wymieniony na liście, a inni pożyczkodawcy, w tym banki, uznają cię za płatnika, który podjąć odpowiednie działania, by wyjść z długów.

Liczba możliwych do spłaty pożyczek może być większa niż jeden. Wynika to z faktu, że pożyczkodawcy są niezależni i będą traktować cię jak niezależnego klienta. Nie pytają o twoją historię kredytową i zaoferują ci pożyczkę na podstawie bieżącej oceny twojego profilu.

Zalecane jest jednak trzymanie się jednej pożyczki. Trudno jest śledzić kilka pożyczek i najprawdopodobniej stracisz kontrolę. Nie będziesz również w stanie spłacić ich wszystkich na czas, dlatego będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty za opóźnioną spłatę

Przeprowadź badania przed złożeniem wniosku o pożyczkę, a zawsze znajdziesz się po właściwej stronie prawa. Znajdziesz również pożyczkodawcę, który pasuje do twojego statusu finansowego.

Czy możesz zostać postawiony przed sądem za niespłacenie pożyczki?

Tak, ale pożyczkodawca najpierw prześle Ci kilka przypomnień, abyś mógł się z powrotem skontaktować i spłacić należną pożyczkę.